Skip to content

Lahm: Të bëjmë “Tripletën”

June 1, 2013

Lahm: Të bëjmë Tripletën

Philipp Lahm, kapiteni i Bayern Munchen, theksoi se skuadra e tij ka mundësinë të bëjë “Tripletën” nëse fiton Kupën e Gjermanisë që do e luajë të shtunën ndaj Stuttgart dhe kjo gjë do të ishte shumë e veçantë pasi do të jetë hera e parë që një ekip gjerman arrin fitore në tre trofetë më të rëndësishëm sezonalë. 

“Kemi mundësinë që të shtunën të arrijmë diçka historike dhe jemi shumë të përqendruar tek Kupa e Gjermanisë edhe pse kemi festuar kampionatin dhe Ligën e Kampioneve”, tha mbrojtësi gjerman.

“Bëmë pushim të dielën dhe të hënën pasi e meritonim pas triumfit në Champions. Kur u kthyem të martën në stërvitje e kishim paksa të vështirë sepse ishim të dehur nga fitorja, por tani jemi gati për Stuttgartin”, shtoi Philippm Lahm.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: