Skip to content

Motrat binjake lindin fëmijë, në të njëjtën ditë dhe në të njëjtin spital

June 1, 2013

Ato janë binjake dhe në trupin e tyre kanë bërë tatuazhe ku thuhet “Binjakja 1” dhe “Binjakja 2”. Gjatë gjithë jetës kanë kaluar një sërë gjërash të ngjashme, por edhe momentin kur u bënë nëna e kishin thuajse njëlloj.

Ato zbuluan se ishin shtatzënë në të njëjtën ditë, i thanë nënës së tyre lajmin në të njëjtën ditë, por Erica dhe Tashina Askley nga Eastport Maine bën diçka krejt ndryshe.

Tashina siç raporton Noa, solli në jetë Ivory Mae Cushing, një vajzë, ndërsa Erica solli në jetë Keiran Leighton Carter, një djalë.

Fëmijët e sapolindur të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore, kanë lindur vetëm me pak orë diferencë nga njëri tjetri në të njëjtin spital.

Ivory Mae Cushing peshon 3 kilogramë, ashtu sikundër edhe Keiran Leighton Carter i cili peshon gjithashtu afro 3 kilogramë.

Theksojmë këtu se ata janë fëmijët e parë për secilën nga motrat binjake.

Advertisements

From → Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: