Skip to content

Vendet më përrallore të planetit

June 1, 2013

 Vendet më përrallore të planetitNjë deltaplan, një aparat fotografik dhe dëshirë e mundësi për të udhëtuar, kaq të nevojitet për të vrojtuar disa prej vendeve më të mahnitshme të planetit tonë të mrekullueshëm Tokë. 

Një 37-vjeçare, Jody Macdonald, e apasionuar pas fluturimeve dhe fotografisë, udhëtoi nga Afrika, në Azi, Europë e Amerikë, për të kapur në imazhet e saj disa prej destinacioneve më përrallore, fatkeqësisht shumë ende të panjohura.

Këto janë disa prej fotove, të koleksionit të rrallë të Macdonald, të publikuar të enjten në disa uebsajte me fokus lajmet e turizmin.

 


Sierra, Kaliforni


Fshat ne zonen malore te Marokut

Advertisements

From → Kulture, Lifestyle

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: