Skip to content

Vlorë, shpërthim në pallatin e Kollozit

June 1, 2013

Vlorë, shpërthim në pallatin e KollozitNjë sasi eksplozivi ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të të së shtunës në pallatin ku banon kreu i Partisë Demokratike për Vlorën, Ardian Kollozi. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, në katin e 12 të pallatit ku banon Kollozi, në lagjen “29 Nëntori”.

Sipas policisë, sasia e tritolit që ka shpërthyer ka qenë rreth 500 gramë dhe ka dëmtuar dyert e 7 apartamenteve të pallatit ku banon kreu i PD se Vlorës, Ardian Kollozi, që është edhe kandidati i katërt në listën e kësaj partie për zgjedhjet e 23 qershorit.

Policia ka nisur menjëherë hetimet lidhur me këtë ngjarje, ndërsa ka shoqëruar edhe disa të dyshuar.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: