Skip to content

De Biasi: Shmangni euforinë e presionin

June 2, 2013
English: Bratislav Punoševac in April 2011, du...

English: Bratislav Punoševac in April 2011, during Otelul – Gaz Metan (Photo credit: Wikipedia)

Presioni dhe euforia janë dy detajet me te cilat i duhet te përballet teknikut te kombëtares shqiptare Xhani De Biasi ne prag te takimit eliminator kundër Norvegjisë. Ne daljen e tij te pare, tekniku Italian është munduar te binde gazetaret se sfida kundër skandinaveve është e rëndësishme, por jo thelbësore dhe decisive për te ardhmen ne këto eliminatore po te bëjmë kalkulimet. I pyetur ne lidhje me nje rinovim te mundshëm te kontratës tekniku De Biasi ka deklaruar se kur federata ta  kërkoje një gjë te tille do te jete i gatshëm te ulet për te diskutuar. Grumbullimi i kombëtares do te jete me dy faza. Janë bere te ditur emrat e 18 lojtareve për te cilët do te bëhen vlerësimet fizike dhe teknike nga e mërkura deri ne 1 qershor. Te vetmit emra te rinj ishin Jurgen Gjasula i Duisburg dhe Azdren Llullaku i Gaz Metan. Ne datën 3 qershor do te behet publike edhe një tjetër liste me 8 lojtare.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: