Skip to content

Majdanozi, aleat shumë i mirë për lëkurën tuaj

June 3, 2013

Që t’i gëzoheni fytyrës së bukur, me lëkurë të shëndetshme dhe të re, ju prezantojmë tonik nga majdanozi të bërë në kushte shtëpiake.

Me anë të këtij toniku ju do ta pastroni thellësisht lëkurën dhe do ta stimuloni prodhimin e kolagjenit dhe elastinit në lëkurën e fytyrës tuaj.

Një nga mënyrat më të lehta dhe më të thjeshta për të rigjeneruar lëkurën e fytyrës, është me majdanoz! Ju nevojiten tre lugë majdanoz të prerë imët dhe 200 ml ujë. Zieni majdanozin në ujë për rreth 15 minuta. Pasi përbërja të ftohet kullojeni dhe me ndihmën e pambukut, fërkojeni fytyrën tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje. Lëreni ashtu për disa minuta dhe pastaj pastrojeni fytyrën më ujë të vakët.

Majdanozi e freskon lëkurën dhe i largon pigmentimet e ndryshme në lëkurë, kështu do të fitoni një ten të pastër porcelani.

Provoni këto procedura natyrore kozmetike nga ‘Milingona’ dhe do të bindeni se akrepat e kohës mund të ngadalësohen!

Advertisements

From → Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: