Skip to content

Meta: Dibra do të ndëshkojë me votën harresën

June 3, 2013

Meta: Dibra do të ndëshkojë me votën harresën Kryetari i LSI-së Ilir Meta gjatë prezantimit të kandidatëve të kësaj force politike në qarkun e Dibrës për zgjedhjet e 23 qershorit, u kërkoi u ka kërkuar sot dibranëve që ta ndëshkojnë me votë Kryeministrin Berisha për harresën që i ka bërë kësaj zone gjatë këtyre 8 viteve. 
Ndërsa ka prezantuar kandidatët për deputetë për qarkun e Dibrës, Meta theksoi se ka ardhur koha që dibranët dhe të gjithë shqiptarët të reflektojnë dhe të rrëzojnë me votë qeverinë.
“Sot jam i trishtuar jo për politikën por për lidhjet e mia të veçanta me Dibrën sepse unë kam qënë në gjithë Shqipërinë por nga ato që kam parë Dibra është qarku më i harruar nga qeveria Berisha sa i përket infrastrukturës. Por edhe pas 8 vitesh

dibranët kanë vetëm 2-3 orë ujë në ditë. Nuk e meriton qyteti i Peshkopisë këtë situatë. Prandaj ka ardhur koha që meqë Berisha nuk e zgjidhi as problemin e ujit ka ardhur kohë që dibranët t’i japin Berishës ujë me bisht të lugës dhe jo vota” tha Meta.
Kreu i LSI-së Meta premtoi se me ardhjen në pushtet të opozitës do të përfundojë ndërtimi i Rrugës së Arbërit.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: