Skip to content

Greqi, tërmet në afërsi të Athinës

June 4, 2013

Greqi, tërmet në afërsi të AthinësNjë tërmet me fuqi 4.4 ballë është regjistruar mëngjesin e së martës në Atika, rreth 22 kilometra në lindje të kryeqytetit grek, Athinë. 

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, lëkundja sizmike e ka pasur epiqendrën 2 deri në 3 kilometra në lindje të qytetit Spata dhe ipoqendra në 20 kilometra thellësi. 

Për momentin nuk ka sinjalizime për dëme në njerëz apo materiale. 

Sipas së përditshmes athinase “Ethnos”, që citon sizmologun Yannis Mpaskoukas, bëhet fjalë për një lëkundje të lehtë, e verifikuar në orën 04:56 me orën lokale.

Advertisements

From → Rajoni

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: