Skip to content

Bayern mendon shkëmbimin Robben-Suarez

June 5, 2013

Bayern mendon shkëmbimin Robben-SuarezBayern Munchen është i interesuar për shërbimet e Luis Suarez. Skudra që këtë sezon kompletoi “Tripletën” (Bundesligë, Kupë Gjermanie dhe Champions League) është e gatshme të shkëmbejë hollandezin Arjen Robben me sulmuesin uruguajan të Liverpool, i cili u shpall golashënuesi më i mirë i kampionatit anglez. 

Sipas ‘The Sun’, Pep Guardiola nuk dëshiron të ketë në skuadër lojtarin që shënoi golin e fitores në finalen e Ligës së Kampioneve ndaj Borussia Dortmund dhe drejtuesit bavarezë po punojnë për zëvendësimin e tij.

Por, në luftë për Luis Suarez është edhe Real Madrid. Vetë futbollisti ka shprehur dëshirën e tij për tu larguar nga Anglia pas problemeve me dënimet e gjata nga Federata Angleze.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: