Skip to content

Berisha: S’e fal Shqipërinë!

June 6, 2013
Qemal_Stafa tribune

Qemal_Stafa

Dy futbollistet qe mbrojnë ngjyrat Norvegjisë Valon Berisha dhe Ardian Gashi te cilët pritet te zbresin ne fushe ne 7 qershor kundër Shqipërisë janë këto dite ne qendër te vëmendjes se medias vendase. Te intervistuar nga kanali norvegjez “TV 2” te futbollistet me rrënje shqiptare kane deklaruar se janë te bindur se nuk do te mirëpriten ne “Qemal Stafa”. Nga ana tjetër Ardian Gashi ka deklaruar se do te ndihet keq kur te luaj përballe vendit nga ka origjinën. Ardian Gashi i cili luan për suedezet e Helsingborg rikthehet pas shume kohesh ne kombëtare ndërsa nuk ishte i pranishëm ne sfidën e Oslos. Ndërkohë 20-vjeçari Valon Berisha i Salcburg numëron 9 grumbullime me kombëtaren dhe cilësohet si një talent ne futbollin norvegjez.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: