Skip to content

Lewandowski: Dua të largohem nga Borussia

June 6, 2013

Lewandowski: Dua të largohem nga BorussiaRobert Lewandowski ka pranuar për herë të parë publikisht se dëshiron të largohet nga Borussia Dortmund. 

“Jam në një klub fantastik dhe kurrë nuk do e harroj këtë eksperiencë, por tani dua një aventurë të re. Shpresoj që gjithçka të rregullohet dhe unë të nënshkruaj me atë klub që dua gjatë verës”, deklaroi sulmuesi polak për ‘SportBild’.

Në këtë mënyrë edhe vetë futbollisti ka dalë hapur pasi më parë ishte agjenti i tij ai që kishte thënë se “e ardhmja e Lewandowski është vetëm Bayern Munchen”.

Futbollisti polak ka kontratë deri në vitin 2014 me verdhezinjtë, por prej muajsh përflitet një largim i tij drejt klubit bavarez. Lewandowski ka fituar dy kampionate gjermane dhe një Kupë Gjermanie me Borussia Dortmund.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: