Skip to content

“Roland Garros”, Nadal-Djokoviç në gjysmëfinale

June 6, 2013

“Roland Garros”, Nadal-Djokoviç në gjysmëfinale

Rafael Nadal dhe Novak Djokoviç do të përballen në një “finale të parakoshme”, në gjysmëfinalet e “Roland Garros”, pasi secili fitoi të drejtën për të qenë në katërshen e më të mirëve duke mposhtur me lehtësi rivalin përkatës. 

“Mbreti” i padiskutueshëm i fushave me dhe, Nadal tregoi se është pranë rikthimit në formën e tij më të mirë pas një dëmtimi, në një ndeshje “pa histori” ndaj zviceranit Wawrinka, i mundur në tre sete 6-2, 6-3, 6-1.

Nga ana e tij, Djokoviç siguroi vendin në gjysmëfinale në tre sete, por me më shumë vështirësi ndaj gjermanit Haas, të mundur 6-3, 7-6, 7-5.

Fituesi në sfidën që vendos përballë numrin një dhe tre në botë, do të ndeshet në finale me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Ferrer-Tsonga.

Ndërkohë, tek femrat, Azarenka dhe Sharapova do të përballen midis tyre në gjysmëfinale, pasi mundën rivalet Kirilenko e Jankoviç, përkatësisht, në çerekfinalet e zhvilluara të mërkurën.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: