Skip to content

Cocciante dhe Elhaida në Tiranë

June 7, 2013

Cocciante dhe Elhaida në TiranëKantautori italian Riccardo Cocciante ka mbërritur në Tiranë, me ftesë të Ministrisë së Kulturës dhe kujdesin e Kryeministrit Sali Berisha, në shenjë vlerësimi dhe falenderimi për udhëheqjen artistike të Elhaida Danit në programin “The Voice of Italy”, ku ajo u shpall fituese. 

Zoti Cocciante do te pritet sot nga ministri Zhiti se bashku me kengetaren dani.Diten e shtune, Z. Cocciante do te dekorohet nga Presidenti i Republikes.

“Eshtë hera e parë dhe jam shumë i lumtur që vij këtu, mbi të gjitha për faktin që bashkëpunova për dicka artistike mes Shqipërisë dhe Italisë. Kam menduar se gjithnjë se arti, muzika nuk duhet të kenë kufij. Italianët u treguan mendjehapur për zgjedhjen e një këngëtareje shumë të mirë. Ky për mua është një çmim i dyfishtë”, tha Cocciante.

Advertisements

From → Show-biz

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: