Skip to content

Ndeshja me Norvegjinë, atmosfera në Kosovë

June 7, 2013
Prishtinë, Kosovë 2006

Prishtinë

Ethet dhe emocionet nga stadiumi “Qemal Stafa” do të përcillen edhe në Prishtinë, mbrëmjen e së premtes. 

Një ekran gjigant do të mundësojë ndjekjen e ndeshjes Shqipëri-Norvegji, për tifozët e kombëtares përtej kufirit, me zë e ndriçim profesional në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Si bashkëpunim i “Digitalb” dhe “KDevents”, ndeshja do të transmetohet nëpërmjet “SuperSport”.

Një organizim i tillë vjen si motivim për lojtarët e kombëtares.

Përballja me Norvegjinë është e një rëndësie të veçantë për kualifikimin e kombëtares shqiptare në Botërorin “Brazili 2014”.

Këtë e tregon edhe motoja e kësaj ngjarjeje, “Asnjëherë më afër”.

Sipas organizatorëve, pritet të ketë një numër të madh tifozësh. Me këtë rast janë bërë edhe përgatitjet për festë madhështore, në rast fitoreje të Shqipërisë.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: