Skip to content

Falcao, pothuajse i Chelseat

June 8, 2013

Radamel Falcao është drejt kalimit në Chelsea. Sulmuesi fantastik kolumbian është vënë në planet kryesore të skuadrës londineze për tu transferuar në verë.

Urdhërin për transferimin e Falcaos e ka dhënë njeriu më i duhur, Roman Abramovich i cili është pajtuar me kushtet që Athletico dhe lojtari i kërkon. Abramovich është i gatshëm të paguaj 46 milion funta për Falcaon ndërsa do ti ofroj atij pagë javore prej 200 mijë funtash.

Bosi rus do të tentoj futjen në pazar edhe të portierit belg, Courtouis. Raportohet se zyrtarizimi i blerjes së Falcaos nga Chelsea është vetëm çështje ditësh.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: