Skip to content

Montreal, Alonso triumfon ne provat e lira 2

June 8, 2013

Montreal, i pari Alonso në provat e lira 2Fenando Alonso me Ferrarin ka lënë pas të gjithë pilotët e tjerë në fund të ditës së parë të provave të lira, për Çmimin e Madh të Kanadasë në Formula 1. 

Në Montreal, spanjolli e ka mbyllur në krye sesionin e dytë të provave, atë me pistë të lagur, duke e ndalur kronometrin në kohën 1’14’’.818.

Pas shpatullave të tij kanë përfunduar Lewis Hamilton me Mercedes, me 12 të mijtat më shumë, dhe Romain Grosjean me Lotus, i treti me 0.265 më shumë. Nga vendi i katërt e deri në të shtatin janë renditur Webber, Rosberg, Massa dhe Vettel.

Klasifikimi i provave të lira 2, në Montreal

1. Fernando Alonso Ferrari 1:14.818
2. Lewis Hamilton Mercedes 1:14.830
3. Romain Grosjean Lotus – Renault 1:15.083
4. Mark Webber RedBull – Renault 1:15.212
5. Nico Rosberg Mercedes 1:15.249
6. Felipe Massa Ferrari 1:15.254
7. Sebastian Vettel RedBull – Renault 1:15.280
8. Adrian Sutil Force India – Mercedes 1:15.396
9. Jenson Button McLaren 1:15.422
10. Daniel Ricciardo Toro Rosso – Ferrari 1:15.566
11. Kimi Raikkonen Lotus – Renault 1:15.599
12. Sergio Perez McLaren 1:15.661
13. Paul Di Resta Force India – Mercedes 1:15.855
14. Pastor Maldonado Williams – Renault 1:16.319
15. Jean-Eric Vergne Toro Rosso – Ferrari 1:16.351
16. Valtteri Bottas Williams – Renault 1:16.374
17. Esteban Gutierrez Sauber – Ferrari 1:16.475
18. Nico Huelkenberg Sauber – Ferrari 1:16.929
19. Jules Bianchi Marussia – Cosworth 1:17.070
20. Charles Pic Caterham – Renault 1:17.236
21. Max Chilton Marussia – Cosworth 1:17.888
22. Giedo van der Garde Caterham – Renault 1:18.392


Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: