Skip to content

Pique: Neymar do t’i ndihmojë Messit

June 8, 2013

Neymar, Foto: Getty ImagesMbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, beson se ylli brazilian, Neymar, do të lehtësojë përgjegjësinë që ka rënë mbi supet e Lionel Messit sezonet e fundit.

Messi shënoi 45 gola në La Liga këtë sezon, 10 gola më shumë se sa Fabregas, Villa, Sanchez dhe Tello së bashku, ndërsa Pique beson se përgjegjësia për Messin do të jetë më e vogël tani pas transferimit të Neymar.

“Prezenca e Neymarit do t’i ndihmojë Leos. Messi shpesh herë ka shumë kundërshtarë përreth tij, por me Neymarin në fushë, së paku dy prej këtyre lojtarëve që do ta rrethojnë atë do të kenë kujdes edhe për Neymarin”.

“Më pas kemi lojtarë si Iniesta, Xavi, Cesc dhe Pedro, që mezi presin ta shfrytëzojnë rastin”,  u shpreh Pique për El Mundo Deportivo.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: