Skip to content

Gjimnastja që ndau Putin

June 9, 2013

Gjimnastja që ndau Putin

Pas zhurmave që qarkullonin prej muajsh se praktikisht presidenti Vladimir Putin dhe ish-bashkëshortja e tij Ludmilla jetonin të ndarë prej kohësh, së fundmi vetë çifti pranoi këto zëra duke njoftuar publikisht prishjen e kurorës 30-vjeçare. 

Por kush qendron pas këtij divorci, që për hir të së vërtetës nuk habiti aspak rusët? Gjimnastja Alina Kabaeva, 30 vjeç, e përfolur prej kohësh si e dashura e fshehtë e presidentit rus, madje që ka edhe një fëmijë me të.

Lajmi se Putin do divorcohej nga Ludmilla për t’u martuar më Alinan, 30 vite më e re se ai, u publikua fillimisht në gazetën e Alexander Lebedev, i njohur si kundërshtar politik i Putin. Gjashtë ditë më vonë gazeta u mbyll.

Alina në një poster

Pavarësisht se askush nuk i beson arsyet e tij, Putin këmbëngul se u nda nga bashkëshortja e tij Ludmilla sepse nuk kishte kohë t’i përkushtohej, pasi ishte i zënë gjatë gjithë kohës me punën dhe “detyrën e vështirë si president i vendit”.

Advertisements

From → Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: