Skip to content

Mourinho nuk leshon De Bruyne

June 9, 2013

Mesfushori belg, Kevin De Bruyne, është pjesë e planit të Jose Mourinhos për Chelsean në sezonin e ardhshëm dhe nuk do të shkojë te Bayer Leverkuseni, kështu të paktën thotë drejtori gjeneral i klubit gjerman.

Mesfushori i ri belg e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Werder Bremeni ku shkëlqeu me paraqitjet e tij dhe është pritur që të qëndrojë në Gjermani si pjesë e marrëveshjes për ta sjellë Andre Schurrlen në Stamford Bridge.

Por, Michael Reschke, drejtori gjeneral i Leverkusenit, ka thënë se Mourinho e dëshiron 21-vjeçarin në Stamford Bridge sezonin e ardhshëm.

“Në një takim që patëm të mërkurën në Leipzig, Chelsea dhe Jose Mourinho e bënë të qartë se Kevin do të kthehet në Chelsea. Nuk ishte e mundur ta përfshijmë në transfer për Andre Schurrlen”, ka thënë Reschke për Bild.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: