Skip to content

F1, Hamilton: Nuk kisha ritmin e të parëve

June 10, 2013

F1, Hamilton: Nuk kisha ritmin e të parëveLewis Hamilton pranoi pas Cmimit të Madh të Kanadasë se nuk ishte i shpejtë sa duhet për të luftuar me Vettel dhe Alonso. 

Britaniku i Mercedes, kampion bote në vitin 2008 me McLaren, përfundoi garën i treti duke u parakaluar në fazën e fundit të saj nga spanjolli i Ferrarit.

“Fernando ishte shumë i shpejtë dhe ishte e pamundur ta mbaja pas. Makina ishte fantastike në kthesat e ngadalta, por nuk kishim ritmin e garës së Vettel dhe Alonso”, shpjegoi Hamilton.

“Pilotova në maksimum dhe do ishte mirë sikur të mbaja vendin e dytë, por Fernando Alonso kishte shpejtësi maksimale të lartë në vijën e drejtë. Gjithsesi, jam i kënaqur me vendin e tretë”, shtoi 28-vjeçari.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: