Skip to content

Rama: Heqja e TVSH-së nuk e dëmton ekonominë

June 10, 2013

Rama: Heqja e TVSH-së nuk e dëmton ekonominëKryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarë të Gjirokastrës. 

Në fjalën e tij, kryesocialisti Rama i cilësoi si gënjeshtra deklaratat e kryeministrit Berisha se heqja e TVSH-së për ushqimet bazë dëmton ekonominë.

“Është e pavërtetë ajo që thotë Berisha,që heqja e TVSH për ushqimet shkatërron prodhimin vendas. Ai ka kaq kohë që thotë do sjellim ujin, por uji mungon pasi mungon vetë shteti”, tha Rama.

Ndalesa e radhes, e Rames do te jete Derviçian e Libohove. Nderkohe qe pasdite vone Permeti dhe Tepelena.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: