Skip to content

Iniesta flet ashpër për Murinhon

June 11, 2013

Andres Iniesta ka deklaruar se Mourinho ka demtuar futbollin spanjoll. Ai mendon se trajneri portugez ka patur nje impakt negativ ne kampionat por ka refuzuar te jape me shume detaje se kaq: “Nuk me pelqen te flas per te”.

Lojtari i Barcelones ka folur per sezonin qe sapo ka perfunduar: “Ne fituam kampionatin dhe kjo eshte gje e mire. Jam krenar per kete arrijet pasi kemi kaluar nje sezon shume te veshtire. Megjithate ka qene nje vit i vecante. Futbolli behet gjithnje e me i veshtire, ndaj e mira eshte te dalim nga sezoni sa me mire te jete e mundur.”

Persa i perket rezultatin perfundimtar te takimit gjymse-final ne Champions League (0-7 ne favor te Bayern Munich) lojtari eshte shprehur: “Nuk do te thote se eshte fund ii nje epoke. Shume njerez duan qe te jete i tille, por ne jemi ende ketu dhe do te vazhdojme te mbajme ritmin tone.”

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: