Skip to content

Per ke do te votojne VIP-at?

June 11, 2013

Në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit, ndërkohë që fushata elektorale tashmë ka nisur, kemi vendosur të zbulojmë preferencat e personazheve publike në politikë. Një vëzhgim në faqet sociale të liderëve të dy partive kryesore dhe jo vetëm. Cilat janë fytyrat publike që kanë bërë ‘like’ Sali Berishën dhe cilat Edi Ramën? Cilët i kanë bërë ‘like’ të dy? Sa prej personazheve publike janë ndjekës të Partisë Socialiste në “Facebook” e sa të Partisë Demokratike? Kush pëlqen Lëvizjen Socialiste për Integrim e kush Aleancën Kuq e Zi, citon balkanweb

 

 

 

 

Partia Demokratike 
Albana Osmani
Arkimed Lushaj
Aurela Hoxha
Etmond Mancaku
Franceska Jaçe
Gjergj Leka Real
Liliana Cingi
Mevlan Shanaj
Semi Jaupaj
Viol Xhafaj

Partia Socialiste 
Besa Kokëdhima
Domenika Çaushaj
Erion Zeqiraj
Ilda Bejleri
Najada Konomi (Noçja)
Ronela M. Hajati

Lëvizja Socialiste
për Integrim
Anjeza Maja
Artan Imami
Besa Kokëdhima
Ervin Bushati
Etmond Mancaku
Genci Fuga
Klajdi Musabelliu
Xhensila Myrtezaj

Aleanca Kuq e Zi
Alkena Dervishaj
Alma Alikaj
Erion Korini
Erkand Qerimaj
Sinan Hoxha

Advertisements

From → Kuriozitete, Show-biz

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: