Skip to content

Batuta e Berishës: Ja çfarë i tha fallxhorja Ramës

June 12, 2013

Pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 23 qershorit, krerëve të dy partie të mëdha në vend, Sali Berisha dhe Edi Rama përvec akuzave dhe sulmeve të ndërsjellta nuk i ka munguar edhe ironia.

Kryeministri i vendit Sali Berisha gjatë një takimi me banorë të Velipojës, ironizoi kreun e PS-së Edi Rama në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve të 23 qershorit.

Berisha tha se Rama nuk do të njohë arritjet e qeverisë në këto vite, ndaj ai duhet të kurohet për ëndrrat e këqija që sheh në mënyrë që mos të shohë më Shqipërinë mesjetë.

“Shoku i autobusit tonë thotë se kjo është mesjete. Ëndrrat ai i sheh rrënime shkatërrime. Kryetari i Elbasanit e coi në një fallxhore në Librazhd i tha do humbësh, dhe tani nuk i flet me. Ta çojnë diku për të shëruar ëndrrat e sëmura se nga autobusi nuk del dot”, ironizoi Berisha.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: