Skip to content

Italia nuk mund dot Haitin

June 12, 2013

Italia nuk mund dot HaitinItalia ka barazuar 2-2 me Haitin në një ndeshje miqësore, e para e luajtur në Brazil në prag të Kupës së Konfederatave. 

Italianët kalojnë në avantazh që në sekondën e 19 me anë të Giaccherini, i cili shënoi golin e tij të parë me axurrët dhe njëkohësisht vendosi rekordin e golit më të shpejtë në historinë e kombëtares italiane.

Në pjesën e dytë dyfishon rezultatin Marchisio, para se Saurel të shkurtonte diferencën me 11-metërsh 5 minuta nga fundi.

Në sekondat e fundit të ndeshjes vjen surpriza: Haiti barazon me anë të Peguero.

Advertisements

From → Sport

One Comment
  1. Hello! This is my first visit to your blog!
    We are a team of volunteers and starting a new project in
    a community in the same niche. Your blog provided us valuable information
    to work on. You have done a marvellous job!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: