Skip to content

Blater-Serbisë: Lëreni Kosovën të luajë ndeshje

June 13, 2013

Blater-Serbisë: Lëreni Kosovën të luajë ndeshjeBEOGRAD- Kreu i FIFA-s, Sep Blater, përsëriti qëndrimin e tij përpara drejtuesve të shtetit dhe sportit serb, se kosovarët duhet të lejohen të luajnë futboll.

Numri një i futbollit botëror u takua me presidentin e Federatës së Futbollit të Serbisë, Tomislav Karaxhiç dhe me Kryeministrin serb, Ivica Daçiç.

Blater u ka kërkuar që të gjendet një zgjidhje për futbollin kosovar. Karaxhiç i është përgjigjur se kosovarët nuk mund të zhvillojnë ndeshje zyrtare pa u pranuar Kosova në OKB. Blater ka njoftuar se në shtator do të ketë një takim me presidentin e FSS-së, Tomislav Karaxhiç dhe me presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri. Këtë javë në Prishtinë yjet e Kosovës, ku do që ndodhen, do të luajnë një ndeshje me ekipin e Prishtinës.

Advertisements

From → Sport

One Comment
  1. Thanks for the ideas you have contributed here. One more thing I would like to mention is that laptop or computer memory requirements generally rise along with other advances in the engineering. For instance, if new generations of processor chips are brought to the market, there is usually an equivalent increase in the shape demands of both computer system memory plus hard drive space. This is because the software program operated by means of these processors will inevitably surge in power to use the new technology.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: