Skip to content

F1, Hamilton “i habitur” nga Rosberg

June 13, 2013

F1, Hamilton “i habitur” nga RosbergBosi i Mercedes, Toto Wolff beson se Lewis Hamilton ka mbetur i shtangur nga shpejtësia që shoku i tij i skuderisë Nico Rosberg ka kapur këtë sezon. 

Hamilton nxorri nga kualifikimi Rosberg për herë të parë në katër garat e fundit, në çmimin e Kanadasë, pasi gjermani kishte fituar tre pole position rresht.

Ishte përqendrimi i lartë i Hamilton që i dha zgjidhje problemit të frenave duke kaluar Rosberg në cirkuitin e Montrealit javën e kaluar.

Wolff dyshon se Hamiltonit i është dashur të bëjë disa ndryshime dhe të marrë parasysh praninë e Rosberg, edhe pse vetë padroni i Mercedes thotë se nuk i vë në dyshim aftësitë e britanikut.

“Me siguri, ose ndoshta, ai u habit nga ritmi i Nico. Ju keni shkruar shumë në javët e fundit se si shpejtësia e Rosberg u krahasua me atë të Schumacher dhe ditët e tij në Williams”, tha Wolff për gazetarët.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: