Skip to content

Stankoviç zgjidh kontratën me Interin

June 13, 2013

Stankoviç zgjidh kontratën me InterinNdërkohë që kapiteni Zanetti ka rinovuar kontratën e tij, Stankoviç refuzon ta bëjë dhe i largohet Interit përfundimisht. 

Pas pothuajse 10 vjetësh bashkëpunim, rrugët mes zikaltërve dhe mesfushorit serb do të ndahen. Do të ndodhë më 30 qershor, një vit më herët nga sa ishte parashikuar në kontratën e tij, e fiksuar deri në vitin 2014.

Mbetet për t’u përcaktuar e ardhmja e lojtarit, i cili nuk duket se kërkon të largohet nga Italia. Përkundrazi, para tij hapet një pistë, që e rikthen tek ish-ekipi i tij, Lazio, por edhe disa mundësi të tjera të huaja.

Nëse largohet nga kampionati italian, në të cilit ka milituar për 15 vjet, me Interin dhe me Lazio-n, hipotezat më të besueshme janë ato të MLS-së (kampionati amerikan) dhe Kinës.

Stankovic ka fituar në Itali 6 Superkupa Italie (rekord), 5 tituj, 5 Kupa Italie, 1 Champions, 1 Superkupë Europe, 1 Kupë Kupash dhe 1 Botëror për Klube.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: