Skip to content

Kur peshku është më i madh se peshkatari

June 14, 2013

Kur peshku është më i madh se peshkatariNjë peshkatar britanik kapi një shojzë (lloj peshku i Atlantikut Verior) në të gjatë dhe të shëndoshë se sa ai. 

Gjatë një peshkimi rutinë, pranë Ishujve Shetland në Skocinë e Veriut, peshkatari bëri këtë kapje të pabesueshme, të peshkut 70 kilogramësh dhe mbi dy metra të gjatë.

Shojza gjigante besohet se ishte më e moshuar se 50 vjeç në momentin në të cilin u kap prej rrjetave të peshkarexhës.

Krenar me kapjen e realizuar, peshkatari shiti peshkun për 1 mijë paund në një restorant londinez, i cili do t’a shërbejë atë për 300 persona.

Menuja, e peshkut me patate, në restorant do të kushtojë 9,50 paund, duke sjellë të ardhura prej mbi 3 mijë paundësh për restorantin.

Advertisements

From → Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: