Skip to content

”La Gazzetta”: Tevez pranë Milanit

June 14, 2013

”La Gazzetta”: Tevez pranë Milanit

Carlitos Tevez është gjithmonë e më pranë Milanit, raportoi të premten e përditshmja sportive italiane, “La Gazzetta dello Sport”. 

Raportimi i kësaj gazete motivohej nga fjalët e agjentit të argjentinasit, Kia Joorabchian, i cili tha se “pavarësisht ofertave të ndryshme, me Milanin ekziston një ndjesi e veçantë”.

Juventusi gjithashtu është interesuar për sulmuesin e Manchester City, por duket se në këtë moment, kuqezinjtë mbajnë të “bllokuar” argjentinasin.

Megjithatë, në mënyrë që transferimi të realizohet, Milani më parë duhet të lirohet nga Robinho dhe të mbulojë një pjesë të blerjes së kartonit, me paratë që do të grumbullojë nga kjo shitje.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: