Skip to content

“Vetëtimë” Bolt në Oslo

June 14, 2013

“Vetëtimë” Bolt në Oslo

Rekormeni i botës në 100 dhe 200 metra, Usain Bolt, u rikthye me shpejtësinë e “vetëtimës”, në nivelet e tij më të mira në Oslo. 

Xhamajkani, në një miting të “Diamong League”, vendosi mbrëmjen e së enjtes rekordin e kohës më të shpejtë të vitit, me 19”79 të 200 metra.

”Duke pasur parasysh të ftohtin e Oslos, nuk mund të mos jem i kënaqur”, deklaroi Bolt, mbi rezultatin e tij, të mbetur gjysmë sekonde larg rekordit që ai vetë mban.

Kjo është prova më e mirë përpara kampionatit kombëtar xhamajkan, i cili duke parë rivalitetin në garat e sprintit, ka fituar një vëmendje mbarëbotërore.

Ndërsa pritet me padurim përballja e Bolt me Warren Blake, në Xhamajkë, kampionati kombëtar do të ketë këtë herë edhe një qëllim të dytë, atë të përcaktimit të të kualifikuarve për Botërorin e ardhshëm të Moskës.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: