Skip to content

Falcao: Do të qëndroj gjatë tek Monaco

June 15, 2013

Falcao: Do të qëndroj gjatë tek MonacoRadamel Falcao mohoi se transferimi i tij tek Monaco është një “trampolinë” për të shkuar tek një tjetër klub i madh europian. 

“Projekti i Monaco është afatgjatë dhe drejtuesit e klubit duan të arrijnë në nivele të larta në futbollin europian. Kjo gjë nuk arrihet brenda një sezoni dhe për këtë arsye unë do të qëndroj më gjatë”, shpjegoi ish-lojtari i Atletico Madrid.

Kolumbiani shtoi se nuk ka dijeni për blerjet e radhës së klubit me president një miliarder rus, por siguroi se do të jenë emra të famshëm të futbollit botëror.

Falcao tha se arsyeja pse pranoi të luante për Monaco ishte sepse ai do të jetë pjesë kryesore e projektit: “Është një sfidë e madhe pasi Monaco nuk është një skuadër me histori të madhe dhe gjithmonë e ka pasur të vështirë suksesin në kompeticione si Champions.”

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: