Skip to content

Qindra protestues në Shkup dhe Gostivar në përkrahje të Erdoganit

June 15, 2013

Qindra protestues në Shkup dhe Gostivar në përkrahje të ErdoganitMAQEDONI – Me qindra persona në Shkup dhe Gostivar protestuan në shenjë përkrahje për kryeministrin aktual turk Rexhep Taip Erdogan.

Në Shkup protestuan mbi 200 persona me flamuj turk, shqiptar dhe maqedonas, ku u drejtuan parullat “Erdogan, Shkupi është me ty”, transmeton agjencia e lajmeve “Ina”.

Protestuesit pas një marshi ndaluan në Çarshinë e Vjetër të Shkupi, që pas leximit të një letër përkrahjeve mbyllën protestën dhe u shpërndanë.

Një protestë e njëjtë u zhvillua edhe në Gostivar në organizim të një partie turke, por edhe me mbështetjen e disa shoqatave joqeveritare dhe fetare, në mesin e tyre edhe ato shqiptare.

Advertisements

From → Rajoni

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: