Skip to content

Bulqizë, humb jetën minatori 50-vjecar, dyshohet se ra nga ashensori i minierës

June 16, 2013

Bulqizë, humb jetën minatori 50-vjecar, dyshohet se ra nga ashensori i minierësBULQIZË- Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar që në mëngjesin e kësaj të diele në minierën e Bulqizës. Minatori i identifikuar si Bujar Suroqi ka humbur jetën brenda ambienteve të kësaj miniere.

Paraprakisht bëhet me dije se vdekja e 50-vjecarit ka qënë aksidentale, pasi ai dyshohet të ketë rënë nga ashensori i minierës.

Polica e Bulqizës ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për rrethaat e aksidentit, pasi deri më tani nuk ka shumë të dhëna për ngjarjen.
Ngjarje të tilla të aksidenteve me pasojë humbjen e jetës së minatorëve janë të shpeshta në Bulqizë. Shpeshherë shkaku kryesor mbeten kushtet e punës ku punojnë këta minatorë.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: