Skip to content

Inter, Moratti: Do të luftojmë për kampionat

June 16, 2013

Inter, Moratti: Do të luftojmë për kampionatMassimo Moratti lëshon sfidën për kampionatin e ardhshëm dhe në një festë të organizuar nga ultrasit interistë është shprehur se “Interi do të luftojë për titullin kampion”. 

Duke folur për sezonin e kaluar, në të cilin Interi zuri vendin e nëntë në klasifikimin në Serinë A, presidenti i zikaltërve falenderoi tifozët për durimin që treguan në një sezon të dështuar.

“Jam i kënaqur nga sjellja e tifozëve tanë. Treguan durim dhe treguan se e duan skuadrën. Edhe unë e kam pasur të vështirë”, theksoi Moratti, i cili foli edhe për merkaton.

“Duhet bërë një merkato e “përshtatshme”, por Mazzarri nuk ka kërkuar asgjë deri tani. A do të jetë e nevojshme shitja e yjeve të ekipit? Të shohim, të shohim. Oferta të majme nuk ka pasur deri tani.”

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: