Skip to content

Lyrical Son: Në Kosovë nuk ka VIP

June 16, 2013

Lyrical Son dhe Mc KreshaReperi nga Prishtina, Lyrical Son, ka deklaruar se në vendin tonë nuk ka të ashtuquajtur persona të rëndësisë së lartë (VIP).

Në një intervistë për një radio kosovare, Lyrical Son u shpreh se në Kosovë, VIP mund të quhen vetëm presidentja dhe kryeministri, ndërsa të tjerët pretendojnë të jenë të tillë.

“Në Kosovë nuk ka VIP, ose nëse ka, atëherë janë vetëm Hashimi dhe Atifetja”.

“Këtu artistët i thojnë VIP vetes dhe kur vjen fundi i muajit gjysma e tyre vijnë dhe më kërkojnë nga 500 euro borxh. Mund t’iu tregoj se kush janë, por më duket e panevojshme”.

“Nuk je VIP nëse i blen një palë farmerka 500 euro, një xhemper 300 euro, ose një rrip 200 euro, e në xhep nuk i ke as 20 euro”, u shpreh Lyricali.

Lyrical Son së fundmi ka publikuar këngën “Para” me Mc Kreshën dhe Butch, projekt që është pritur shumë mirë nga publiku.

Advertisements

From → Show-biz

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: