Skip to content

Pele: Ronaldo e meritoi Topin e Artë

June 16, 2013

Cristiano Ronaldo dhe PeleLegjenda braziliane, Pele, ka thënë se Cristiano Ronaldo duhej ta fitonte Topin e Artë për vitin e kaluar, e jo sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi.

“Në aspektin e futbollit, unë them Messi, por në aspektin e suksesit, unë mendoj se Ronaldo e ka merituar ta fitojë Topin e Artë. Ai e fitoi La Ligan me Real Madridin”.

“Isha në FIFA duke i prezantuar çmimet në dy raste. Cristiano ishte afër në të dyja rastet, por Messi gjithmonë kishte më shumë vota”, ka thënë Pele në një intervistë për AS.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: