Skip to content

Aksidenti në Bulqizë, pranga tre personave

June 17, 2013

Aksidenti në Bulqizë, pranga tre personavePas aksidentit të ndodhur në minierën e kromit në Bulqizë, ACR që tani administrohet nga grupi Balfin, policia ka arrestuar tre persona. 

Ata jane minatorë. Gjatë aksidentit ne galeri minatori Bujar Suroçi ra nga ashensori ne pusin e minieres duke humbur jeten. Policia arrestoi brigadierin e turnit, sinjalistin e ashensorit si dhe makinistin e ashensorit per vepren penale te shkeljes se rregullores ne pune.

Viktima ishte 50 vjeç baba i kater femijeve. Ai mundi jeten mengjesin e se dieles ne miniere duke rene nga nje lartesi prej 300 metrash nen toke. Ky eshte aksidenti i dyte ndodhur brenda pak javes. Me heret ishte shtetasi Sadik Shyti 43 vjeç qe u plagos rende gjate punes ne galerite e kromit. Ai ndodhet ne Spitalin Ushtarak.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: