Skip to content

Greqi, vritet polici, dyshohen shqiptarët e arratisur

June 17, 2013

Greqi, vritet polici, dyshohen shqiptarët e arratisurNjë punonjës policie është vrarë në Greqi, dhe dyshohet se autorë janë shqiptarët e arratisur nga burgu i Trikalas.  

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas mesnate rreth orës 2:30 minuta, kur 5 persona të armatosur iu përgjigjën me zjarr Kallashnikovi kërkesës së policëve për kontroll në vendin e quajtur Distomo.

Nga plumbat u plagos në këmbë një polic 37 vjec, babai i dy fëmijëve, i cili humbi jetën në spital nga humbja e gjakut.  Pas kësaj 5 të armatosurit iu morrën mjetet dhe armët policëve dhe u larguan me makinën e tyre.  Policia vazhdon një operacion të gjerë për kapjen e grupit të të arratisurve.

Advertisements

From → Rajoni

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: