Skip to content

Arsenali shpreson ne nje marrveshje me Higuain

June 18, 2013

Arsenali shpreson të kompletojë transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Gonzalo Higuain, gjatë kësaj jave.

Daily Mail shkruan se argjentinasi tashmë ka arritur marrëveshje me klubin londinez për kushtet personale.

Tash duket se gjithë çfarë ka mbetur është shuma e transferimit që duhet të zgjidhet në mes të Arsenalit dhe Real Madridit, e që spekulohet të jetë rreth 30 milionë euro.

Topçinjtë, që shpresojnë të mbajnë dyshen mbrojtëse Bacary Sagna dhe Laurent Koscielny për sezonin e ardhshëm, pritet këtë javë të mbyllin negociatat edhe me Real Madridin dhe të kompletojnë transferimin.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: