Skip to content

Sony prezanton Xperia M

June 18, 2013

image

Para pak kohësh, Sony ka paralajmëruar modelin e ri të telefonit në sistemin operativ Android, Sony Xperia M, dhe tani duket se ky model do të paraqitet në tregun britanik gjatë muajit gusht, edhe pse kjo kohë ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga kompania Sony.

Sony Xperia M do të vijë me ekranin e ndjeshëm në prekje me diagonale prej 4 inç në FWVGA, në rezolucion prej 854 x 480 pikselëve, ndërsa pajisja mbështetet në procesorin dual core Qualcomm Snapdragon S4, i cili vjen me 1GB RAM.

Xperia M gjithashtu vjen me 4GB memorie të brendshme, si dhe portin për microSD card e cila mund ta rris memorien deri në 64GB, kamerën VGA për video thirrje, si dhe kamerën e pasme me 5 mega-piksel me sensorin Sony Exmor RS e cila mund të incizojë video në 720p. Telefoni vjen me Android 4.1 Jelly Bean si dhe opsionet NFC, HSPA+ dhe Bluetooth 4.0.

Advertisements

From → Teknologji

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: